Moduł 21 – Podstawy testowania komponentów w React

Kurs front-end 4 cze 2023

Moduł kursu o numerze 21, zatytułowany "Podstawy testowania komponentów w React", skupia się na nauce podstawowych technik testowania komponentów w React. W tym module odkryjesz różne biblioteki i narzędzia, które pomogą Ci pisać skuteczne testy jednostkowe i testy end-to-end dla Twoich komponentów React.

📚 Zawartość modułu

Moduł "Podstawy testowania komponentów w React" jest podzielony na 8 lekcji:

  1. Wstęp: Zapoznaj się z tematyką testowania komponentów w React i dowiedz się, dlaczego jest to ważny element procesu tworzenia aplikacji.
  2. JSDOM: Poznaj bibliotekę JSDOM, która umożliwia symulowanie środowiska przeglądarki w testach jednostkowych dla komponentów React.
  3. Enzyme: Naucz się korzystać z biblioteki Enzyme, która zapewnia przyjazne API do testowania komponentów React poprzez manipulację ich strukturą i stanem.
  4. Enzyme with hooks: Przejdź dalej i odkryj, jak testować komponenty używające hooków za pomocą biblioteki Enzyme.
  5. React Testing Library: Poznaj inną popularną bibliotekę testową, React Testing Library, która promuje testowanie komponentów z perspektywy użytkownika końcowego.
  6. React Testing Library – getByTestId: Dowiedz się, jak wykorzystać funkcję getByTestId z React Testing Library do wybierania elementów w testach i sprawdzania ich zawartości.
  7. React Testing Library – Snapshot testing: Zapoznaj się z techniką testowania z użyciem snapshotów w React Testing Library, która pozwala na porównywanie wyników renderowania komponentów z oczekiwaniami.
  8. E2E tests – Cypress: Przejdź do testów end-to-end (E2E) za pomocą narzędzia Cypress i dowiedz się, jak pisać testy, które symulują interakcje użytkownika z Twoimi komponentami React.

👀 Zobacz przykładową lekcję z tego modułu kursu:

👨‍💻 Zobacz przykładowy kod z tej lekcji:

💸 Kup kurs

Kup cały kurs CodeRoad – TUTAJ

Kup ten moduł kursu – TUTAJ

💪 Odbierz bezpłatny kurs!

Tagi

Mateusz Choma

I am a scientific mind, passionate about technology, an engineer "squared" - a graduate of two universities in Lublin ;) But mostly, I'm a JS developer.