Moduł 01 – Narzędzia

Kurs front-end 2 cze 2023

Moduł kursu o numerze 1, zatytułowany "Narzędzia", poświęcony jest zapoznawaniu się z niezbędnymi narzędziami potrzebnymi do pisania kodu.

Przed napisaniem pierwszej linii, warto zdobyć wiedzę na temat przeglądarki i edytora.

W tym module będziemy używać przeglądarki Chrome oraz edytora Visual Studio Code, które są najbardziej popularne wśród programistów. Poznamy również różne dodatki oraz przydatne skróty klawiszowe, które znacznie ułatwią nam pracę 💪

📚 Zawartość modułu

Moduł "Narzędzia" jest podzielony na 12 lekcji:

 1. Wstęp: Wprowadzenie do modułu i jego celu, przedstawienie tematów, które zostaną omówione.
 2. Niezbędne programy: Omówienie niezbędnych programów, które musimy zainstalować przed rozpoczęciem pracy. Wskazane zostaną konkretne narzędzia, takie jak przeglądarka Chrome i edytor Visual Studio Code.
 3. Chrome i jego rozszerzenia: Zapoznanie się z przeglądarką Chrome, jej podstawowymi funkcjami oraz omówienie różnych przydatnych rozszerzeń, które można zainstalować w przeglądarce w celu ułatwienia pracy programistycznej.
 4. Instalacja Visual Studio Code: Szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji edytora Visual Studio Code, który jest popularnym wyborem wśród programistów.
 5. Podstawy zarządzania plikami: Przedstawienie podstawowych operacji związanych z zarządzaniem plikami w edytorze, takich jak tworzenie, otwieranie, zapisywanie i zamknięcie plików.
 6. Podstawy zarządzania plikami cz. 2: Kontynuacja tematu zarządzania plikami, omówienie bardziej zaawansowanych operacji, takich jak przenoszenie, kopiowanie, zmiana nazwy i usuwanie plików.
 7. Porównywanie plików: Omówienie narzędzi dostępnych w edytorze, które umożliwiają porównywanie dwóch plików i wskazywanie różnic pomiędzy nimi.
 8. Wyszukiwanie: Przedstawienie sposobów wyszukiwania tekstu w plikach za pomocą funkcji dostępnych w edytorze.
 9. Skróty klawiszowe — główne: Przegląd głównych skrótów klawiszowym w edytorze, które pomogą nam w szybkim i efektywnym pisaniu kodu.
 10. Dodatki: Przegląd popularnych dodatków, które można zainstalować w edytorze w celu rozszerzenia jego funkcjonalności i dostosowania go do własnych potrzeb.
 11. Polskie sprawdzanie pisowni: Omówienie dodatków i narzędzi, które umożliwiają sprawdzanie pisowni w języku polskim, co jest przydatne szczególnie podczas pisania komentarzy i dokumentacji w kodzie.
 12. Skróty klawiszowe dostępne podczas edycji: Przedstawienie dodatkowych skrótów klawiszowych dostępnych podczas edycji kodu, które mogą znacznie przyspieszyć naszą pracę.

Moduł "Narzędzia" jest niezwykle ważny, ponieważ zapewnia podstawową wiedzę i umiejętności związane z korzystaniem z narzędzi, które będą nam towarzyszyć przez cały proces nauki i praktyki programowania.

👀 Zobacz przykładową lekcję z tej części kursu:

💸 Kup kurs

Kup cały kurs CodeRoad – TUTAJ

Kup ten moduł kursu – TUTAJ

💪 Odbierz bezpłatny kurs "Programowanie – co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz?"

Tagi

Mateusz Choma

I am a scientific mind, passionate about technology, an engineer "squared" - a graduate of two universities in Lublin ;) But mostly, I'm a JS developer.